چطور اطمینان کنم؟

اطمینان به فروشگاه اینترنتی

سرعت و سهولت خرید اینترنتی سبب شده تا طیف وسیعی از مردم خریدهای خود را به صورت آنلاین و از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام دهند. اما آیا می توان به هر سایتی اعتماد کرد؟ چگونه با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهیم؟ همان گونه که می دانید تعدادی از این فروشگاه ها جعلی بوده و در صورت خرید از آنها دچار مشکل خواهید شد. پس بهتر است با روش های اعتماد به کسب و کار اینترنتی آشنا شویم.

 فاکتورهای مهم در اعتماد به فروشگاه اینترنتی

نماد اعتماد الکترونیکی

اولین و مهم ترین مورد برای اعتماد به یک فروشگاه اینترنتی، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. کافی است روی نماد کلیک کنید تا با وصل شدن به سایت enamed.ir اطلاعات فروشگاه مانند آدرس، شماره تماس و ... را مشاهده نمایید. دقت کنید که فروشگاه تنها عکس e-named را قرار نداده باشد و حتماً بتوان بر روی آن کلیک نمود. می توان از طرق google map محل دقیق آدرس فروشگاه را مشاهده نمایید. بهتر است که فروشگاه تحت نام یک شرکت ثبت شده باشد تا بعداً بتوان به آسانی پیگیری های لازم را انجام داد.

امنیت وب سایت

دقت کنید که در سمت چپ نوار آدرس فروشگاه اینترنتی باید یک علامت قفل کوچک وجود داشته باشد. سایت دارای علامت قفل، سیستم حفاظت از حریم خصوصی را نصب کرده است. در نتیجه اطلاعاتی مانند رمز عبور و اطلاعات بانکی شما به صورت کاملاً ایمن منتقل می شود.

داشتن گواهی SSL را در خرید اینترنتی فراموش نکنیم

یکی از روش های اطمینان به فروشگاه اینترنتی برخورداری از گواهی SSL است. این گواهی به منزله معتبر بودن سایت است. سایت های دارای گواهی SSL از طریق پروتکل https در نوار آدرس بیان می شوند. حرف s در https به معنای امن بودن ارتباط مشتری با سایت است و شما به عنوان کاربر می توانید اطلاعات بانکی خود را با خیال راحت وارد نمایید

محتوای به روز

داشتن محتوای خوب یکی از روش های اعتماد در خرید اینترنتی است. محتوای خوب نه تنها سئو سایت، بلکه رنک سایت را نیز افزایش می دهد. بنابراین بهتر است به تاریخ به روز رسانی محتوای سایت (مقالات وبلاگ، ویدئو و ...) توجه کنید. محتوای به روز یک نشانه خوب برای اعتماد به فروشگاه اینترنتی است.

مشاوره و پاسخگویی

داشتن صفحه چت آنلاین (پشتیبانی آنلاین) و پاسخگویی تلفنی می تواند اطمینان افراد را افزایش دهد. اگر پشتیبان فروشگاه اینترنتی با حوصله و دقت پاسخگوی سوالات شما باشد، می توان از واقعی بودن وب سایت مطمئن شد.

 

فروشگاه اینترنتی برق استار دارنده نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است . دارنده نماد اعتماد الکترونیکی، تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات  می باشد. فروشگاه برق استار خود را ملزم به انجام تعهدات خود در راستای اعتماد متقابل مشتری میداند.